Skip to main content

webinar architektoniczny

Archiprzewodnik po Europie

14 stycznia 2021

o wydarzeniu

Webinar, podczas którego Robert Konieczny i Tomasz Malkowski, autorzy „Archiprzewodnika po Europie” opowiedzieli o najodważniejszych działach architektury współczesnej w Europie!

robert-konieczny

Robert Konieczny

Uznany architekt, założyciel pracowni KWK Promes w Katowicach. Autor wielu wybitnych budynków zdobywających najważniejsze nagrody na świecie, w tym domu Arki w Brennej (tytuł najlepszego domu na świecie w konkursie Wallpaper Design Awards w 2017 r.), Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie (najlepszy budynek na świecie na World Architecture Festival 2016, ex aequo I nagroda w konkursie European Prize for Urban Public Space w 2016 r.). Członek prestiżowej Francuskiej Akademii Architektury.

tomasz-malkowski

Tomasz Malkowski

Krytyk architektury i publicysta, pracował dla „Gazety Wyborczej”, „Architektury-murator”, współtworzył magazyn „ARCH”. Autor wielu artykułów i scenariuszy związanych z architekturą i historią architektury.

ARCHIPRZEWODNIK PO EUROPIE

Archiprzewodnik po Europie to pierwszy w Polsce przewodnik w całości poświęcony architekturze współczesnej. Ma nowatorską formułę rozmów architekta Roberta Konicznego i krytyka architektury Tomasza Malkowskiego. 

Hala targowa w Rotterdamie, nad którą okrakiem stanął blok mieszkalny. Duńskie Muzeum Morskie zbudowane pod ziemią niczym scenografia z filmu science fiction. Drewniana kapliczka w Alpach będąca duchową esencją architektury. Uczelnia w Katowicach, która jest hołdem dla śląskich familoków. To tylko kilka europejskich obiektów, które autorzy uznali za warte zobaczenia. Dwie, czasami skrajnie odmienne opinie pozostawiają czytelnikowi miejsce na wyrobienie własnego zdania.

11:00Odpowiedź na wyzwania współczesnej służby zdrowia – Corian® Design
 Jednostka zaopatrzenia medycznego Panel 2000 oraz cyfrowy system przywoławczy Meden-Opt w odniesieniu do obowiązujących norm w jednostkach służby zdrowia. Na co powinien zwrócić uwagę inwestor oraz projektant podczas konfiguracji i doboru urządzeń przeznaczonych dla obiektów szpitalnych – Meden-Inmed
 Wymagania przepływu tlenu i sprężonego powietrza w punktach poboru gazów medycznych na podstawie aktualnych wymagań prawnych oraz doświadczeń w szpitalach leczących Pacjentów z COVID-19 – Inmed Karczewscy
 

Nowoczesna placówka medyczna na przykładzie Szpitala Powiatowego w Żywcu Elżbieta Niedźwiecka i Mieszko B. Niedźwiecki, N+parametric design

13:00Zakończenie webinarium