Skip to main content

webinar architektoniczny

Przyjazny obiekt medyczny

21 kwietnia 2021

o wydarzeniu

Webinar z cyklu architektury medycznej. Wydarzenie kierowane jest do architektów i projektantów placówek medycznych; ich kadry zarządzającej; pracowników służby zdrowia oraz wszystkich zainteresowanych tym, jakże aktualnym w obecnej sytuacji, tematem.

logo-projekt-med

Radosław Niedzielski

Jest technologiem medycznym specjalizującym się w obiektach użyteczności publicznej z działalnością medyczną i okołomedyczną. Ukończył WBLIW Politechniki Wrocławskiej w specjalności Budowlano-Technologicznej. Od 2011 r. współprowadzi Biuro Inżynierskie PROJEKT-MED zajmujące się projektowaniem obiektów medycznych, doradztwem, audytami i szkoleniami w zakresie technologii medycznej oraz dostępności obiektów kubaturowych.

pracownia mode:lina

Spotkanie poświęciliśmy tematom związanym z projektowaniem, budową, modernizacją i eksploatacją obiektów służby zdrowia.
Przedstawiciele branży architektonicznej zaprezentowali najnowsze rozwiązania technologiczne i materiałowe w zakresie budowy, rozbudowy i wyposażenia obiektów medycznych.

Projektowanie obiektu medycznego powinno uwzględniać szereg aspektów wpływających na pacjentów, personel medyczny i niemedyczny. Wykład miał na celu przybliżenie wagi wpływu nowoczesnych rozwiązań infrastrukturalnych wspomagających użytkowników oraz aspektów fizycznych mających wpływ na komfort użytkowania obiektu: akustyki, światła, kontrastu, jakości powietrza, zastosowanych materiałów oraz dostępności.

program wydarzenia

10:00 Tworzenie efektywnych stanowisk pracy – Dräger
Wykładziny kauczukowe NORA dla obiektów Służby Zdrowia – Bonita / Interface
Inteligentne rozwiązania dostępu – Dormakaba
Zamgławianie jako profesjonalna metoda dezynfekcji pomieszczeń i przedmiotów. – Egerton
Prywatność akustyczna a zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. Wyniki badań i ich praktyczne implikacje – Ecophon Saint-Gobain
Przyjazny obiekt medyczny – Magdalena Radosław Niedzielski, PROJEKT-MED
13:00 Zakończenie webinarium

partnerzy wydarzenia

patroni medialni