Skip to main content

webinar architektoniczny

HABITAT. Dom w Bieszczadach i Origami House

17 czerwca 2021

Fot. Juliusz Sokołowski

o wydarzeniu

Za nami webinar poświęcony zagadnieniom projektowaniu domów mieszkalnych. Tym razem skupiliśmy się na zagadnieniu habitatu czyli filozofii projektowania, która zmusza do dyskusji na temat tworzenia środowiska mieszkaniowego uwzględniającego naturalne potrzeby człowieka.

Gościem specjalnym był Przemo Łukasik z pracowni Medusa Group, który opowiedział o dwóch realizacjach – Domu w Bieszczadach, którego projekt czerpie z najbliższego otoczenia i historii oraz Origami House inspirowany sztuką origami.

przemo-lukasik-medusa-group

Przemo Łukasik

Przemo Łukasik urodził się w Chorzowie w 1970 roku. Ukończył wydział architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie oraz paryskich biurach Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną medusagroup. Przez rok wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu. Prywatnie mocno związany ze sportem – uprawia triathlon, angażuje się również społecznie na Śląsku.

o inwestycji

Ogrodowa to dwa niezwykłe budynki projektu jednej z najbardziej uznanych poznańskich pracowni architektonicznych. To bezkompromisowa rekonstrukcja słynnej, zabytkowej kamienicy u zbiegu ulic Ogrodowej i Krysiewicza oraz przylegający do niej nowo zaprojektowany, współczesny obiekt.

Wyjątkowość projektu architektonicznego jest widoczna w każdym calu. Perfekcyjnie odwzorowana przedwojenna elewacja budynku wraz z dokładnie odtworzoną charakterystyczną „wieżyczką” nie pozostawiają wątpliwości, że to architektura prawdziwa i kompletna. Wraz z nowoczesnym, dojrzałym w formie budynkiem harmonijnie uzupełniają lukę w pierzei śródmiejskiego kwartału.

Ogrodowa w naturalny sposób łączy historyczny charakter ze współczesnymi rozwiązaniami technicznymi i użytkowymi, zapewniając najwyższy komfort użytkowania dla przyszłych mieszkańców.

program wydarzenia

11:00 Dedykowana łazienka przyszłości wg. marki LaufenLaufen
Ściana i dach – dwa oblicza stali w budynku Ruukki
Pilkington Suncool™ transparentna ochrona przed słońcem Pilkington
Elewacje z drewna palonego w technice Shou Sugi Ban Customzole
Oświetlenie i jego rola w projektowaniu.  Włoski design i myśl technologiczna z markami Catellani&Smith oraz Buzzi&Buzzi. Elit
HABITAT. Dom w Bieszczadach i Origami House Przemo Łukasik, Medusa Group
13:30 Zakończenie webinarium

partnerzy wydarzenia

patroni medialni