Skip to main content

webinar architektoniczny

Nobu - Here They Come

15 października 2020

o wydarzeniu

Za nami kolejny webinar z cyklu Architektura & Design Hoteli. Tym razem poruszymyliśmy temat realizacji, o której głośno jest już od dawna! Oczywiście mowa o hotelu Nobu Warsaw, który zachwyca wyjątkowym stylem i designem. Gościem specjalnym naszego webinaru był Przemo Łukasik, właściciel pracowni Medusa Group, która wspólnie z kalifornijskim studiem PCH stworzyła projekt Nobu

Przemo Łukasik

Przemo Łukasik urodził się w Chorzowie w 1970 roku. Ukończył wydział architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji.
Po studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie oraz paryskich biurach Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną medusagroup. Przez rok wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu.
Prywatnie mocno związany ze sportem – uprawia triathlon, angażuje się również społecznie na Śląsku.

o Nobu

Hotel Nobu to pięciogwiazdkowa jakość i wyjątkowy styl. To połączenie dwóch wyjątkowych architektonicznych stylów. Zabytkowe skrzydło hotelu nawiązuje do niepowtarzalnego stylu art déco. Część współczesna zachwyca nowoczesną formą ze szkła i kamienia oraz roślinnością zdobiącą zewnętrzne tarasy. Przechodząc między tymi dwoma światami – cofając się w przeszłość, to znów przenosząc w przyszłość – możemy poczuć prawdziwego ducha Warszawy. Nobu jest światową marką założoną przez Roberta De Niro, szefa kuchni Nobu Matsuhisa oraz hollywoodzkiego producenta filmowego Meira Tepper’a. Obejrzyj galerię zdjęć tego wyjątkowego hotelu!

program spotkania

10:00Dachy zielone SOPREMA na przykładzie wybranych realizacji w Polsce – Soprema
 Geberit – sprawdzone rozwiązania dla obiektów hotelowych – Geberit
 Mineralny design w architekturze elewacji i wnętrz – Keim
 Podłogi drewniane i tarasy w obiektach komercyjnych – Roble
 LAUFEN w NOBU. Ekskluzywne łazienki na wymiar – Laufen
 Korzyści z zastosowania ciepłej ramki dystansowej SWISSPACER – Swisspacer
 Nobu – Here They Come – Przemo Łukasik, medusa group
13:30Zakończenie webinarium

partnerzy spotkania

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z wystąpienia Jana Sikory, który uczestniczył w poprzednim webinarze z tego cyklu. Tematem prezentacji były 4 hotele zrealizowane rzez pracownię SIKORA WNĘTRZA w Polsce i na Islandii.

OBEJRZYJ!