Skip to main content

webinar architektoniczny

Ogrodowa za głosem serca - Kamienica Żelazko

15 czerwca 2021

o wydarzeniu

Rekonstrukcja słynnej, zabytkowej kamienicy „Żelazko” w Poznaniu to temat naszego kolejnego webinaru z cyklu „Renowacje Zabytków”. O projekcie opowie Piotr Janowicz, prezes firmy deweloperskiej Constructa Plus, która realizuje projekty w najlepszych lokalizacjach z najbardziej ambitnymi pracowniami architektonicznymi czego potwierdzeniem jest projekt przy ul. Ogrodowej w Poznaniu.

piotr-janowicz-constructa-plus

Piotr Janowicz

Absolwent budownictwa oraz architektury na Politechnice Poznańskiej. Uczęszczał takżę na Podyplomowe Studia Menadżerskie dla Deweloperów. Ma doświadzcenie jako kierownik budowy. Jest Członkiem Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Od 2014 roku jest prezesem zarządu firmy Constructa plus sp. z o.o. sp. k. gdzie razem z żoną Joanną Janowicz prowadzą rodzinną firmę budowlaną i realizują projekty deweloperskie na terenie Poznania starając się uzupełniać tkankę miejską budynkami o wysokich walorach jakościowych i estetycznych.

o inwestycji

Ogrodowa to dwa niezwykłe budynki projektu jednej z najbardziej uznanych poznańskich pracowni architektonicznych. To bezkompromisowa rekonstrukcja słynnej, zabytkowej kamienicy u zbiegu ulic Ogrodowej i Krysiewicza oraz przylegający do niej nowo zaprojektowany, współczesny obiekt.

Wyjątkowość projektu architektonicznego jest widoczna w każdym calu. Perfekcyjnie odwzorowana przedwojenna elewacja budynku wraz z dokładnie odtworzoną charakterystyczną „wieżyczką” nie pozostawiają wątpliwości, że to architektura prawdziwa i kompletna. Wraz z nowoczesnym, dojrzałym w formie budynkiem harmonijnie uzupełniają lukę w pierzei śródmiejskiego kwartału.

Ogrodowa w naturalny sposób łączy historyczny charakter ze współczesnymi rozwiązaniami technicznymi i użytkowymi, zapewniając najwyższy komfort użytkowania dla przyszłych mieszkańców.

program wydarzenia

11:00 Przywrócić świetność dawnym bryłom – kamienica „Żelazko” i inne przykłady renowacji w systemach AluprofAluprof
Renowacje z EQUITONE – przegląd projektów z Polski i ze świata Equitone
RECTOR Systemy Stropowe Sprężone – wymiana stropów w budynkach istniejących Rector
FAKRO – Twoja wizja, nasze rozwiązania Fakro
Søe-Jensen & Co – duńska jakość i tradycja od 1982 Søe Jensen & Co
Ogrodowa za głosem serca – Kamienica Żelazko Piotr Janowicz, Constructa Plus
13:30 Zakończenie webinarium

partnerzy wydarzenia