Skip to main content

webinar architektoniczny

Projektowanie akustyczne obiektów budowlanych

27 maja 2021

o wydarzeniu

Za nami webinar poświęcony zagadnieniom akustyki w projektowaniu obiektów budowlanych. Gościem specjalnym był dr inż. Piotr Z. Kozłowski, który jest ekspertem w ochronie przeciwdźwiękowej, akustyce budowlanej, akustyce wnętrz, elektroakustyce i realizacji dźwięku.

Ekspert w ochronie przeciwdźwiękowej, akustyce budowlanej, akustyce wnętrz, elektroakustyce, realizacji dźwięku. Współtwórca projektów m.in.: hoteli, dworców kolejowych, biurowców, szkół, centrów handlowych, obiektów sportowych a także nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (NOSPR), oper w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, budynków i sal koncertowych akademii muzycznych oraz szkół muzycznych w całej Polsce m.in. w Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu; Hali Stulecia we Wrocławiu, dworca kolejowego Wrocław Główny, Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Historii Polski w Warszawie. Pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej, Katedry Akustyki, Multimediów i Przetwarzania Sygnałów.

o akustyce budowlanej

Biorąc pod uwagę wszystko, co dzieje się w projekcie, łatwo jest zapomnieć o znaczeniu – i wpływie – na zachowanie akustyki na pierwszym miejscu. Nie wystarczy stworzyć dobrze wyglądającą przestrzeń. Chcesz zapewnić swoim klientom przestrzeń, w której mogą pracować i funkcjonować z maksymalną produktywnością i elastycznością. Rozumiejąc wpływ akustyki i jej wpływu na projekt, możesz zaprojektować środowiska, które przekraczają oczekiwania klienta i zapewniają piękne, funkcjonalne przestrzenie.

Akustyka budowlana to nauka o kontrolowaniu hałasu w budynkach. Obejmuje to minimalizację przenoszenia hałasu z jednej przestrzeni do drugiej oraz kontrolę właściwości dźwięku w samych przestrzeniach. Akustyka budynków jest ważnym aspektem przy projektowaniu, eksploatacji i budowie większości budynków i może mieć znaczący wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie, komunikację i produktywność. Mogą mieć szczególne znaczenie w przestrzeniach takich jak sale koncertowe, studia nagrań, sale wykładowe itp., Gdzie jakość dźwięku i jego zrozumiałość są bardzo ważne.

program wydarzenia

10:00Izolacyjność akustyczna remontowanych stropów  – Leca
 Schöck Tronsole® skuteczna izolacja od dźwięków uderzeniowych w klatkach schodowych zapewniająca najwyższy komfort akustyczny
 – Schöck
 Rozwiązania akustyczne w przegrodach biurowych – Alufire Neo Systems Alufire
 Projektowanie akustyczne obiektów budowlanych Piotr Kozłowski, Pracownia Akustyczna Kozłowski
12:30Zakończenie webinarium

partnerzy wydarzenia

patroni medialni