1

29.11.2023

2

10:00

3

Hotel H15  Luxury Palace

Świętego Jana 15,  KRAKÓW

1

18.10.2023

2

10:00

3

Hotel STRADOM HOUSE, Stradomska 12-14, KRAKÓW

Śniadanie architektoniczne ze zwiedzaniem

H15 Luxury Palace – wyzwania architekta w pracy nad zabytkowym budynkiem

Program spotkania:

10.00 – 10.15 rejestracja uczestników

10.15 – 12.00 prezentacja partnerów wydarzenia:

Roma Pieczarkowska, główny architekt w projekcie H15: Wyzwania architekta w pracy nad zabytkowym budynkiem na przykładzie H15 Palace Hotel

Otis Polska: cyfrowa rewolucja w świecie wind, inteligentne rozwiązania, elastyczność w projektowaniu

12.00 – 13.00 – historia, zwiedzanie hotelu

 

H15 Luxury Palace to miejsce magiczne i niemające odpowiednika w swojej kategorii. Jako jedyny hotel w Polsce, znalazł się na liście 15 najpiękniejszych hoteli w Europie w zestawieniu „Fodor’s Finest Hotels”.

Budynek powstał z połączenia czterech XVI wiecznych kamienic oraz nowo dobudowanej części. W latach 2016 – 2020 przeszedł gruntowny remont i rozbudowę, podczas której został rozszerzony o nowe części w oficynie. Równolegle prowadzone były prace konserwatorskie i odtworzeniowe, efektem których są odkrycia polichromii znajdujących się w pomieszczeniach na I piętrze.  W trakcie remontu zostały odrestaurowane między innymi okucie XVIII-wiecznej bramy oraz barokowy portal z herbem Lubomirskich – Szreniawą. Zachowały się również barokowe stiuki zdobiące wielką sień przejazdową pełniącą obecnie rolę lobby. Wiele z dawnej świetności zachowały też reprezentacyjne wnętrza pierwszego piętra.

Baumschlager Eberle DDJM Architekci to doświadczone biuro projektowe o ponad 30-letniej historii, będące częścią międzynarodowego holdingu z siedzibą w Austrii. Na swoim koncie ma ponad 60 zrealizowanych projektów i ok. 30 nagród, m.in. za takie realizacje, jak Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego czy budynek Muzeum – Miejsca Pamięci w Bełżcu. Obecnie realizowane są kolejne projekty o dużej skali i recepcji społecznej, zaprojektowane przez biuro, m.in. Europejskie Centrum Filmowe Camerimage w Toruniu czy Krakowskie Centrum Muzyki.

W działalności pracowni kluczowy jest aspekt filozofii projektowania, który opiera się na wartościach autentyczności, metodologii i odpowiedzialnego projektowania. Przejrzysta struktura planowania, utrzymywanie jasnej wizji miejsca i dążenie do odzwierciedlenia trwałych wartości kulturowych to ważne filary, na których opiera się w pracowni proces twórczy.

Otis Polska – nowa generacja wind OTISGen360TM: to coś więcej niż tylko winda, to kompletna platforma połączona z inteligentnym rdzeniem budynków mieszkalnych i komercyjnych o niskiej i średniej wysokości.
Gen360 TM zapewnia jeszcze większą swobodę podczas projektowania. Brak konieczności nadbudowy daje możliwości stworzenia znacznie prostszego, bardziej eleganckiego i atrakcyjnego projektu dachu płaskiego.

Formularz rejestracyjny

Formularz rejestracyjny

(np. miasto, województwo)