1

23.11.2023

2

10.00 – 14.00

3

Morskie Centrum Nauki

ul. Nad Duńczycą 1 SZCZECIN

1

24.10.2023

2

10.00 – 13.00

3

MONOPOLIS 
Restauracja przy Kominie
Stefana Kopcińskiego 62A Łódź

Morskie Centrum Nauki – najnowocześniejszy obiekt w Polsce z multimedialną wystawą poświęconą żegludze morskiej

Śniadanie architektoniczne

O wydarzeniu

Zapraszamy do edukacyjnej podróży w nowoczesnym centrum nauki z udziałem autora projektu, Piotra Płaskowickiego (Płaskowicki & Partnerzy)

Partner wydarzenia: Otis Polska

 Program spotkania:

10.00 – 10.15  rejestracja uczestników

10.15 – 12.00  prezentacje i dyskusje przy śniadaniu:

Piotr Płaskowicki  realizacja Morskiego Centrum Nauki – wyzwania projektowe

Otis Polska: cyfrowa rewolucja w świecie wind, inteligentne rozwiązania, elastyczność w projektowaniu

12.0014.00  zwiedzanie Morskiego Centrum Nauki z przewodnikiem

14.00  – zakończenie spotkania

Zaproszeni Goście

monopolis

Marcin Tomaszewski o sobie:

Pracownię REFORM Architekt założyłem w 2010 roku w Łodzi. Specjalizuję się w projektowaniu budynków mieszkalnych oraz komercyjnych m.in. biurowców.

REFORM Architekt to ja. Każdy projekt, który opuszcza ściany mojego gabinetu jest w 100% tym, co mi się podoba i pod czym chcę się podpisać. Klienci, którzy przychodzą do REFORM Architekt – przychodzą do mnie. Do Marcina Tomaszewskiego.

Łódź  –  miasto, w którym pracuję, wywołuje skrajne emocje. Mnie inspiruje. W każdej odsłonie – tej nowoczesnej, jak i tej, gdzie mury kamienic pamiętają jeszcze złotą erę miasta włókniarek. To tu można znaleźć najlepsze przykłady industrializmu w architekturze. Tworząc nową identyfikację swojej pracowni chciałem bardzo mocno osadzić się w tym co jest związane z Łodzią – w jej symbolice.

Virako  jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą deweloperską, inwestującą w budowę kompleksów biurowych. Spółka posiada doświadczenie w obszarze rewitalizacji – jako jedna z pierwszych w Polsce, zrealizowała rewitalizację fabryki lokomobil Henryka Wagnera 1920 r w Łodzi. W ramach przeprowadzonej inwestycji budynki pofabryczne zostały zaadaptowane na unikatowe lofty biurowe. 

Monopolis  – flagowa inwestycja Virako , to kompleks biurowy w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeci co do wielkości zabytkowy zespół fabryczny w Łodzi (po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego).Projekt otrzymał m.in. prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie MIPIM Awards 2020, zwaną „Oscarem nieruchomości”. Rewitalizacja dawnych zakładów Monopolu Wódczanego wygrała w kategorii „mixed-use” z 228 innymi projektami z 45 krajów. Była jedyną nominowaną w tej kategorii inwestycją z Europy. W finale Łódź pokonała Singapur, Bangkok i Montreal.

Otis Polska zaprezentuje nową generację wind OTISGen360TM: to coś więcej niż tylko winda, to kompletna platforma połączona z inteligentnym rdzeniem budynków mieszkalnych i komercyjnych o niskiej i średniej wysokości.
Gen360 TM zapewnia jeszcze większą swobodę podczas projektowania. Brak konieczności nadbudowy daje możliwości stworzenia znacznie prostszego, bardziej eleganckiego i atrakcyjnego projektu dachu płaskiego.

 

 

Formularz rejestracyjny

(np. miasto, województwo)

Formularz rejestracyjny

Partnerzy wydarzenia

Patroni medialni