Skip to main content

webinar architektoniczny

4 Hotele Jana Sikory - Podróż z Architektem

10 września 2020

Architektura & Design Hoteli

Projektowanie hoteli to niewątpliwie gorący temat w środowisku architektów, dlatego też właśnie jemu Virtus Studio przyjrzał się podczas kolejnego webinarium. W trakcie spotkania rozmawiano o komforcie i bezpieczeństwie w przestrzeni hotelowej. Ważnym aspektem jest również zwrócenie uwagi na instalacje elektryczne podczas aranżacji wnętrz hotelowych. Uczestnicy poznali również najnowsze trendy obowiązujące w wyposażeniu hoteli w meble tapicerowane oraz na hotelowych ścianach.

Pan Marcin z Kontakt Simon zdradził, że rozwiązania systemowe w hotelach powinny bezsprzecznie ułatwiać codzienną pracę personelu. W rezultacie oszczędzać energię elektryczną i czas.

Jaki styl wybrać? Skandynawski, glamour, Chesterfield czy klasyka? Domartstyl.pl producent mebli tapicerowanych na indywidualne zamówienie, niewątpliwie potrafi połączyć nowoczesne wzornictwo z niepowtarzalną formą. Podczas ich spotu reklamowego uczestnicy mogli podziwiać wspaniałą aranżację w jednym z apartamentów Złotej 44. Firma Domartstyl.pl przygotowała dla uczestników niespodziankę. Każdy chętny mógł otrzymać ich ekologiczną torbę.

Podobnie firma Klass Design zaintrygowała uczestników historią firmy oraz jej bogatą ofertą.

Na koniec pierwszej części spotkania firma Sas jako oficjalny dystrybutor materiału Corian® w Polsce przedstawiła treściwy i interesujący filmik związany z jego obróbką i wykorzystaniem.

Firma Muraspec wspólnie z uczestnikami zastanowiła się jakie emocje mogą zagościć na tapetach ściennych. Godnym uwagi jest fakt, że jeszcze tego samego dnia na ich Facebooku pojawił się wpis o wysyłce materiałów dystrybucyjnych dla chętnych architektów.

4 Hotele – Podróż z Panem Janem Sikorą

Wykład profesora Jana Sikory wzbudził ogromne zainteresowanie. Architekt oczarował uczestników swoim niebanalnym podejściem do projektowania. Na specjalne życzenie uczestników oraz dzięki uprzejmości Pana Jana, jego wykład jest dostępny na kanale Virtus Studio na YouTubie.
Profesor ASP oraz dyplomowany architekt wnętrz i profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Członek SARP – Stowarzyszenia Architektów Polskich. Założyciel pracowni Sikora Wnętrza Architektura. Pracownia może się poszczycić otrzymaniem najważniejszych nagród projektowych w Polsce – m.in. Nagrody Architektonicznej Polityki, 2. Bryły Roku czy Nagrody za Najlepsze Wnętrze Prywatne Trójmiasta 2014. Pozwoliło to niewątpliwie na aktywne zaangażowanie się w przemianę przestrzeni publicznej w Polsce.