Skip to main content

webinar architektoniczny

Design Przestrzeni Biurowych

29 kwietnia 2020

Design Przestrzeni Biurowych - nowy cykl webinariów dla architektów

Czwarte webinarium architektoniczne od Virtus Studio nawiązywało do designu przestrzeni biurowych. Współczesne projekty przestrzeni biurowych mają nie tylko umożliwiać pracownikom wygodne wykonywanie obowiązków, ale również jeszcze bardziej pobudzać ich kreatywność, dawać poczucie komfortu i redukować stres. Niewątpliwie, powinny także zapewniać właściwą współpracę między zespołami, oferować właściwą akustykę i być starannie sprawdzona pod kątem aspektów technicznych.

Solidna dawka wiedzy od Partnerów Spotkania

Producenci zaprezentowali narzędzia do tworzenia bezsprzecznie efektownych przestrzeni wewnętrznych, zapewniających ognioodporność. Uczestnicy poznali także rozwiązania dla budynków biurowych przede wszystkim w zakresie komunikacji i organizacji w przemieszczaniu się.

Od firmy OBO Bettermann uczestnicy bardzo szczegółowo dowiedzieli się o rozprowadzaniu profesjonalnych systemów instalacji elektrotechnicznych. Godnym uwagi jest fakt możliwości ich zasilania z podłogi, ścian i sufitu.

Prezenter firmy Alufire pokazał uczestnikom bardzo ciekawy film, zrealizowany przez przedsiębiorstwo, na temat zachowania stolarki podczas badania ogniowego. Systemy od Alufire, zaprezentowane w nagraniu, dwukrotnie przerosły zakładane wyniki. Reasumując, taki czas umożliwi bezpieczną ewakuację ludzi w przypadku zagrożenia. Przedstawiciel firmy Alufire odpowiedział także na pytanie jak kreować bezpieczne budynki i nowoczesne wnętrza dostarczając przeciwpożarowe systemy aluminiowe.

Design Przestrzeni Biurowych - co na to Ekspert?

Gościem specjalnym spotkania była Pani Danuta Barańska, ekspert w projektowaniu przestrzeni pracy oraz dyrektor kreatywny w Tétris Polska. Pani Danuta wyjawiła, że to tak naprawdę przestrzeń biurowa powinna być projektowana według potrzeb pracownika. Poruszyła także temat pracy zdalnej, niewątpliwie aktualny szczególnie w okresie pandemii. Wspólnie z uczestnikami udało się udzielić odpowiedzi na następujące pytania: czy pracodawca może uznać za mniej efektywną pracę w domu oraz czy pracownik może tęsknić za biurem będąc w domowym zaciszu.

Nagroda dla Wytrwałych

Na koniec ogłoszony został konkurs od Virtus Studio. Wśród aktywnych i wytrwałych uczestników rozlosowano nagrodę. Etui na laptopa z ciekawym, letnim printem.

Trendy w tworzeniu przestrzeni pracy - powrót po pandemii

Danuta Barańska

Absolwentka wydziału architektury Politechniki Warszawskiej oraz oddziału architektury krajobrazu SGGW. Od blisko 20 lat zajmuje się projektowaniem architektury kubaturowej oraz wnętrz użyteczności publicznej. W latach 90-tych związana z pracownią Juvenes, a następnie Paul Rene – jako architekt prowadzący i szef pracowni (projekty np. nowych siedzib Bristol-Myers Squibb, Innova Capital, Disney czy Bre Banku). Od 2013 r. jest partnerem Neo Świat (po rebrandingu – Tétris). Specjalizuje się w aranżacji wnętrz w modelu Design & Build, który zakłada bliską współpracę architekta z zespołem wykonawczym. W tym modelu stworzyła m.in. nową siedzibę JLL w budynku Warsaw Spire. Na co dzień odpowiedzialna także za kontakty Tétris z partnerskimi pracowniami architektonicznymi.