Skip to main content

webinar architektoniczny

Elewacje perforowane i dachy wielokrzywiznowe

1 GRUDNIA 2020

o wydarzeniu

Wydarzenie online z cyklu Elewacje. Tym razem poruszony został temat dachów wielokrzywiznowych oraz metalowych elewacji perforowanych, a o ich projektowaniu i realizacji opowiedział dr inż. PK Pan Paweł Żwirek

pawel-zwirek-elewacje-i-dachy

dr inż. Paweł Żwirek

Absolwent specjalności Teoria Konstrukcji Inżynierskich na Wydziale Inżynierii Lądowej politechniki Krakowskiej, gdzie w 2010 roku obronił z wyróżnieniem pracę doktorską. Adiunkt w Katedrze Konstrukcji Mostowych, Metalowych i Drewnianych Politechnik Krakowskiej. Współzałożyciel pracowni projektowej AKE Studio. Posiada blisko 20 lat doświadczenia projektowego i wykonawczego, które zdobył przy takich obiektach jak terminale lotnicze, elektrociepłownie, centra handlowe czy hale widowiskowo-sportowe.
Autor licznych publikacji z zakresu konstrukcji metalowych i lekkiej obudowy. Członek Rady Technicznej Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA.

elewacje perforowane i dachy wielokrzywiznowe

Dach nazywany jest „piątą elewacją”. Wiele z nich cechuje się złożoną geometrią oraz wysokimi wymaganiami w zakresie estetyki. Wnikliwe rozpoznanie współczesnych technologii wykonywania pozwala na realizację dachów, które są jednocześnie estetyczne, funkcjonalne i ekonomiczne.

– Co powoduje, że współcześni architekci coraz częściej sięgają po perforowane elementy okładzinowe?

– Z jakich materiałów mogą być produkowane elewacje perforowane, co wpływa na wybór materiału oraz, który z nich daje największe możliwości? 

– Jak wygląda proces produkcji płaskich metalowych okładzin perforowanych, a także na co należy zwracać uwagę przy projektowaniu wzoru perforacji?

PROGRAM WEBINARU

11:00Elewacje wentylowane Ruukki – rodzaje, perforacje, bezpieczeństwo. – Ruukki
 Projektowanie zielonych dachów z Leca® KERAMZYTEM – Leca
 Corian® Exteriors – elewacje, które przemawiają do zmysłów – Corian Design
 Światło, bryła, sztuka – Fakro
 

Elewacje perforowane i dachy wielokrzywiznowe. Projektowanie i realizacja – wybrane zagadnienia – dr inż. PK Paweł Żwirek, AKE Studio

13:45Zakończenie webinarium

Partnerzy spotkania