Skip to main content

webinar architektoniczny

Architektura Przyszłości

14 Maja 2020

Projekt austriackiej pracowni w Warszawie? Podczas webinaru organizowanego przez Virtus Studio przedstawiciel pracowni Atelier Thomas Pucher zaprezentował projekt Sinfonii Varsovii!

Innowacyjne rozwiązania

Przedstawiciel firmy Keim już na samym początku przygotował mały konkurs dla uczestników, oczywiście z nagrodami. Opowiedział o wytrzymałości, trwałości, estetyce oraz sposobach użytkowania betonu architektonicznego, a także przedstawił nowe, metaliczne odcienie farb mineralnych, stworzone na specjalne życzenia architektów. Od firmy Kontakt Simon uczestnicy dowiedzieli się jak na wystrój wnętrza wpływa osprzęt elektro-instalacyjny oraz jak ważny jest jego właściwy wybór szczególnie dla najmłodszych użytkowników.

Trzeci prelegent zwrócił uwagę na hałasujące rury systemów kanalizacyjnych. Przedstawił także realizacje higienicznych toalet oraz zaproponował ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania takie jak wykorzystywanie wody deszczowej do spłukiwania oferowane przez firmę Geberit. Firma Hörmann zaprezentowała przegląd drzwi od metalowych poprzez drewniane na szklanych kończąc, przedstawił także koncepcję samo otwierających się drzwi jako innowacyjne i użyteczne rozwiązanie szczególnie w okresie pandemii.

Projekt austriackiej pracowni

Gościem specjalnym spotkania był Pan Adrian Kozikowski, reprezentujący austriacką pracownię projektową Atelier Thomas Pucher. Przedstawił on projekt Sinfonii Varsovii czyli przyszłej siedziby orkiestry symfonicznej w Warszawie. W roku 2010 pracownia wygrała konkurs na najlepszy projekt pokonując tym samym 130 innych prac. Obejrzyj  krótki film, który prezentuje projekt Sinfonii Varsovii!

Adrian Kozikowski

Adrian Kozikowski – Atelier Thomas Pucher Obecnie architekt prowadzący w Atelier Thomas Pucher w Graz (Austria), odpowiedzialny za flagowe projekty m.in.: Sinfonia Varsovia Centrum oraz Zielone Tarasy Wilanów w Warszawie. Od 2017 roku czynny członek Dolnośląskiej Izby Architektów. Doświadczenie zawodowe zdobywał w warszawskich i wrocławskich biurach projektowych, a następnie w pracowni MAD Achritects w Pekinie (Chiny). Laureat licznych konkursów architektonicznych oraz uczestnik międzynarodowych kursów architektonicznych (AA School of Architecture,Tokyo University).

Na naszych webinarach omawialiśmy też inne, znane polskie projekty architektoniczne! Zobacz relację ze spotkania z Bogusławem Barnasiem, który opowiedział o projekcie Polskiej Zagrody lub opis wieczoru architektonicznego podczas którego Mark Kubaczka zdradził szczegóły projektu Złotej 44!