Skip to main content

złota 44, Warszawa

Wieczór z Architekturą od Virtus Studio

22 listopada 2019

Czy Złota 44 to nowy symbol luksusu?

Złota 44 to z pewnością jeden z najbardziej prestiżowych adresów w kraju. Jest najwyższym apartamentowcem w Unii Europejskiej, a za jej projekt odpowiada światowej sławy, niewątpliwie genialny architekt – Daniel Libeskind. Ta zjawiskowa budowla i jej przestrzeń doskonale oddają uczucie życia na najwyższym poziomie. To właśnie tutaj, na 50. piętrze budynku, Virtus Studio zorganizował swoją niepowtarzalną konferencję – Wieczór z Architekturą.

Co działo się na Złotej 44?

Na spotkanie organizowane przez Virtus Studio przybyło ponad stu architektów ze znanych i cenionych pracowni projektowych z całego kraju. Wieczór otworzył dr inż. arch. Ryszard Nakonieczny, który, już od wielu lat współpracuje z Virtus Studio.

Zebrani uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję poznać ofertę 19 partnerów spotkania, którzy z zaangażowaniem i pasją zaprezentowali swoje ekspozycje. Godnym uwagi jest fakt, że aż 7 z nich czynnie uczestniczyło w realizacji projektu Złotej 44.

Prezentację „Minimalizm jako estetyka wnętrz premium” przedstawiła pracownia MOKAA Architekci,
opowiadając o projektowaniu jednego z apartamentów Złotej 44.

Gościem specjalnym był Mark Kubaczka, który zaintrygował architektów wykładem o niewątpliwie przewrotnej nazwie „Złota 44 – sen czy koszmar architekta”. Pan Mark zdradził między innymi z jakimi utrudnieniami spotkał się współtworząc apartamentowiec. Opowiedział także jakim wyzwaniem okazało się zaprojektowanie okien na najwyższych piętrach budynku. Goście dowiedzieli się także, że charakterystyczna krzywizna bryły została zaplanowana, ponieważ ma na celu odbierać jak najmniej światła okolicznym mieszkańcom.

Program Wieczoru z Architekturą od Virtus Studio uwzględnił także część artystyczną z magnetyzującym występem Agnes Violin, grającej na skrzypcach elektronicznych. Z kolei Barmani Champion Bartender Quality zaprezentowali niezwykle widowiskową sztukę barmańską. Zachwyceni pięknie udekorowanymi drinkami goście chętnie ustawiali się w kolejce do baru. Na zakończenie odbył się pokaz flair wykonany w iście mistrzowskim stylu.

Istotnie ogromnym zainteresowaniem cieszyło się również zwiedzanie przez uczestników niedostępnych na co dzień apartamentów pokazowych Złotej 44.
Patronami medialnymi, którzy aktywnie wspierali promocję Wieczoru z Architekturą na Złotej 44 byli Homebook, Magazif oraz InfoArchitekta.

"Złota 44 - Sen czy Koszmar Architekta?" - wykład Pana Marka Kubaczki

Mark Kubaczka

Mark Kubaczka studiował w Londynie i Oksfordzie, w związku z tym posiada uprawnienia jako architekt w Wielkiej Brytanii i Polsce. W 1991 roku założył Pracownię Architektoniczną Artchitecture. Przed Artchitecture Pan Mark był międzynarodowym dyrektorem pracowni Denton Corker Marshall i dyrektorem firmy Fitch Benoy. Kierował realizacją oraz uczestniczył w pracach projektowych budynków komercyjnych, ambasad, zakładów produkcyjnych oraz centrów handlowych w wielu krajach.