Skip to main content

Webinarium

Sanatorium Gurewicza w Otwocku – dziedzictwo i funkcja

7 października 2021

o wydarzeniu

7 października  Krzysztof Mycielski i Rafał Zelent z Grupy 5 Architekci opowiedzieli o projekcie odbudowy Centrum Medycznego Nowy Gurewicz.

Pensjonat Abrama Gurewicza jest wyjątkowym przykładem architektury drewnianej w stylu Świdermajer. Celem prowadzonych prac była adaptacja i rozbudowa obiektu na potrzeby wysokiej klasy centrum medycznego. Elementem charakterystycznym struktury zabytkowego pensjonatu są werandy zlokalizowane na zakończeniach poszczególnych skrzydeł. Charakteryzują się lekką bryłą i bogatym detalem. Są to elementy, które otwierają budynek na otaczający park i ułatwiają przebywającym tutaj osobom kontakt z naturą. Weranda łącząca projektowany pawilon z otoczeniem jest kontynuacją tego założenia.

Gość Specjalny(4)

Krzysztof Mycielski

Grupa 5 Architekci

Absolwent Architektury Politechniki Warszawskiej (dyplom wyróżniony w konkursie SARP
Dyplom Roku 1996), w latach 1994-1995 asystent stażysta na WAPW, od 1994 krytyk architektury,
stały współpracownik miesięcznika “Architektura Murator”. W latach 2009–2018 wykładał na Wydziale Architektury i Budownictwa Politechniki Lubelskiej. Od 2017r. wykłada w zakresie teorii i historii architektury współczesnej oraz prowadzi zajęcia z rysunku analitycznego i teorii architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 2019r wiceprezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich ds. Twórczości.

Rafał Zelent

GRUPA 5 ARCHITEKCI

w 2006 roku dołączył jako partner do Grupa 5 Architekci; Absolwent Architektury Politechniki Warszawskiej (dyplom 1998 wyróżniony przez Ministra MSWiA), praktyka zawodowa w Acanthus Lawrence and Wrightson Architects – Londyn (1998-2000). Od 2010 wspólnik w Grupa5.

projekty pracowni Tremend

formularz rejestracyjny

Zgodnie z rozporządzeniem obowiązuje limit miejsc na spotkaniu

(np. miasto, województwo)

partnerzy wydarzenia

patroni medialni