Skip to main content

webinar architektoniczny

Concordia Design: różne oblicza Wyspy Słodowej

22 października 2020

o wydarzeniu

Kolejny webinar z cyklu Architektura przeniósł nas do Wrocławia. To tam niedawno powstał wyjątkowy projekt – Concordia Design Wrocław! Gościem specjalnym była  Aleksandra Chachaj, która koordynowała proces projektowy i realizację pomiędzy biurem MVRDV a Concordia Design Wrocław.

aleksandra-chachaj-concordia-design

Aleksandra Chachaj

Ukończyła studia na wydziale Architektury Uniwersytetu Technicznego w Delft. Przez następne lata zdobywała doświadczenie projektowe w holenderskich biurach architektonicznych. Od 2017 do 2020 współpracowała z biurem MVRDV koordynując proces projektowy i realizację inwestycji Concordia Design we Wrocławiu.

o concordii design

Concordia Design Wrocław – multifunkcyjna przestrzeń do pracy i spędzania wolnego czasu. Zaprojektowana przez biuro MVRDV – jedną z najlepszych  pracowni architektonicznych w Europie. Wyspa Słodowa ma złożoną i ważną historię – istniejący budynek jest jedyną budowlą, która pozostała na wyspie po oblężeniu w czasie II wojny światowej , stała się również miejscem spotkań dynamicznej młodzieży miasta i jego przyszłościowego myślenia. 

Celem Concordia Design Wrocław było uszanowanie obu tych cech lokalizacji, dzięki czemu powstał budynek bez „tylnej strony”, który otwiera się na zwiedzających w obu kierunkach oraz dostępny dla gości taras z zieloną ścianą , z którego rozpościera się widok na panoramę Wrocławia.