Skip to main content

webinar architektoniczny

Projekt Bulwarów Wiślanych

4 czerwca 2020

Projekt Bulwarów Wiślanych - Architektura Przestrzeni Miejskiej

Pierwsze spotkanie online z cyklu „Architektura Przestrzeni Miejskiej” przeszło najśmielsze oczekiwania, ciesząc się bezsprzecznie najwyższą, jak do tamtej pory, frekwencją uczestników. Przestrzeń miejska to miejsce, w którego strukturach mieszkańcy poszukują możliwości odpoczynku i zadbanej infrastruktury. Powinno być dostępne całemu społeczeństwu. Aby przestrzeń użyteczności publicznej w mieście mogła spełniać swoje funkcje musi być odpowiednio zaprojektowana.

Co działo się podczas webinarium?

Przedstawiciel firmy Rukki zapoznał architektów z bogatą ofertą wysokiej jakości, stalowych produktów, które spełniają najwyższe wymagania dotyczące trwałości. Opowiedział o bezpieczeństwie, elegancji i prostocie systemów ściennych. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym i zadać nurtujące pytania, które nie zostały wyjaśnione podczas wyczerpującej prezentacji.

Od firmy Vectorworks uczestnicy dowiedzieli się jakie narzędzia stosowane w praktyce architekta stanowią przyszłość tego zawodu. Przedstawiciele opowiedzieli o nowoczesnym oprogramowaniu, wspierającym proces twórczy, jakim jest Vectorworks. Pozwala ono usprawnić pracę i zwiększyć przyjemność rysowania oraz zrealizować każdą wizję architekta.

Projekt Bulwarów Wiślanych - specjalny wykład Pani Jowity Kubaczki

Na koniec miała miejsce prezentacja Gościa Specjalnego, Pani Jowity Kubaczki. Przedstawiła ona koncepcję zagospodarowania odcinka zachodniego brzegu Wisły w centrum Warszawy, o długości dwóch kilometrów. Pracownia Artchitecture we współudziale z RS Architektura Krajobrazu została zwycięzcą w międzynarodowym konkursie. Projekt miał na celu połączenie unikalnego obszaru nadrzecznego z kluczowymi obszarami Starego Miasta oraz Powiśla oraz utworzenie oryginalnej przestrzeni rekreacyjnej.

Projekt Bulwarów Wiślanych w Warszawie

Ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w 1993 roku. W roku 1998 uzyskała uprawnienia w specjalności architektonicznej. Jest członkiem Mazowieckiej Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej. W roku 1995 rozpoczęła pracę w międzynarodowej pracowni architektonicznej Denton Corker Marshall. Ważnym aspektem jest fakt, że od 2003 roku jest wspólnikiem oraz kreatywnym dyrektorem ds. projektów w Artchitecture. Konkludując, podczas wykładu dla Virtus Studio Pani Jowita opowiedziała o projekcie zrealizowanym na lewym brzegu Wisły w Warszawie. Zabudowa skupia przede wszystkim niskie, mobilne i lekkie pawilony, które nawiązują swoim układem do linearnego układu bulwaru z elewacjami frontowymi zwróconymi w stronę Wisły.