Skip to main content

webinar architektoniczny

Varso Tower - Nowy Szczyt Europy

3 LISTOPADA 2020

o wydarzeniu

Nowy szczyt Europy wznosi się na naszych oczach w samym centrum Warszawy! Wyjątkowy projekt Varso Tower zainspirował nas do zorganizowania webinaru, podczas którego Jędrzej Kolesiński wraz z Krzysztofem Jakubem Górnickim z pracowni Foster + Partners opowiedzą o realizacji projektu!

jedrzej-kolesinski-foster-partners

Jędrzej Kolesiński

Partner w Foster + Partners. Od momentu dołączenia do Foster + Partners w 2007 roku, zaangażowany był w wiele projektów kulturalnych, mieszkaniowych, biurowych oraz komercyjnych. Specjalizuje się w projektowaniu budynków biurowych oraz wysokościowych. Projektował wieże w Nankinie, Comcast w Filadelfii, wieże Hermitage w Paryżu oraz  zespól biurowy La Garenne Colombes w Paryżu, oraz nagrodzoną nagrodą Sterlinga siedzibę główną Bloomberga w Londyńskim City, która jest najbardziej zrównoważonym budynkiem biurowym na świecie. Odpowiedzialny od momentu koncepcji za 310m wieżowiec Varso Tower w Warszawie. Obecnie projektuje 400m wieżowiec w Shenzen oraz siedzibę firmy technologicznej w Serbii. Studiował na Delft University of Technology oraz Politechnice Gdańskiej.

krzysztof-jakub-gorlicki-foster-partners

Krzysztof Jakub Górnicki

Partner w Foster + Partners. W 2010r. dołączył do Foster + Partners, a w 2018r. został promowany na partnera. W swojej pracy wykorzystuje duże doświadczenie w programowaniu i aplikacji rożnego rodzaju procesów komputacyjnych w architekturze. Starając się w ten sposób korzystać z najnowszych technik i wszelkich nowinek by usprawnić proces projektowy. Podczas pracy w Foster + Partners Krzysztof zdobył bogate doświadczenie przy projektach biurowych, mieszkaniowych i infrastrukturalnych, pracując między innymi przy projekcie lotniska Tocumen w Panamie, biurowca Ferring HQ w Kopenhadze, czy też londyńskich obiektów mieszkaniowych takich jak The Corniche i Battersea. Od 2014r. był, wraz z Jędrzejem Kolesinskim,  jednym z architektów prowadzących projekt Varso Tower w Warszawie. Obecnie skupia się na projekcie głównej siedziby wiodącej firmy technologicznej w USA i 400m wieżowca dla jednego z głównych chińskich banków w Shenzhen. Krzysztof ukończył studia architektoniczne na Politechnice Warszawskiej, IAAC w Barcelonie i TU Delft w Holandii. 

o varso tower

Varso Tower to wieżowiec powstający w centrum Warszawy, tuż przy Dworcu Centralnym,  zaprojektowany przez renomowaną międzynarodową pracownię architektoniczną Foster + Partners. Z jego dachu na wysokości 230 metrów, warszawiacy i turyści będą mogli podziwiać wyjątkową panoramę stolicy – będzie to jeden z najwyżej położonych w Europie tarasów widokowych. Spektakularne widoki Warszawy będą czekać też na gości restauracji na 46 oraz 47 piętrze budynku. Po zakończeniu budowy Varso Tower będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

Varso Tower jako nowa ikona architektury dołączy do wspaniałego portfolio drapaczy chmur na całym świecie. Pracownia projektowa Foster + Partners wprowadza swój rozpoznawalny styl współczesnej architektury do wiodących lokalizacji na całym świecie.