Skip to main content

webinar architektoniczny

Zielone innowacje w architekturze i urbanistyce

8 lipca 2021

o wydarzeniu


Podczas webinaru poświęconego innowacjom w architekturze i usbanistyce  Maciej Jakub Zawadzki opowiedział o pomysłach dla lokalizacji polskich i zagranicznych, które mogą uczynić je bardziej przyjazne dla ludzi jak i również środowiska.

maciej-jakub-zawadzki-mjz

Maciej Jakub Zawadzki

MJZ

Przed założeniem w 2013 roku swojego biura projektowego MJZ w Warszawie zdobywał doświadczenie w najbardziej renomowanych biurach architektonicznych na całym świecie, w tym m.in. Bjarke Ingels Group BIG z siedzibą w Kopenhadze czy MVRDV w Rotterdamie. Jest współautorem i pomysłodawcą nagrodzonych w konkursie a następnie zrealizowanych projektów stoku narciarskiego na czynnej spalarni śmieci w Kopenhadze w Danii (w ramach BIG architekci), domu towarowego Chongwenmen M-Cube nieopodal bramy Zakazanego Miasta w Pekinie w Chinach (MVRDV) czy Wieży Kontroli Lotów w Łodzi (SDA). MJZ stało się z czasem znane z tworzenia innowacyjnych koncepcji, takich jak konstrukcja zbierająca wodę deszczową a zarazem odporna na trzęsienia ziemi w Taichung na Tajwanie lub stacja benzynowa, którą w ciągu kilku dni można zaadaptować na stację ładowania.

o tematyce

Europa ma osiągnąć neutralność klimatyczną w 2050 roku. Kryzys związany z nadmierną emisją CO2 stał się już dla większości zauważalny. W obecnej sytuacji postuluje się szereg projektów mających wyjść naprzeciw zielonej agendzie unijnej zawartej w nowym budżecie UE. Pomysły takich zmian w tkance miast są realizowane już teraz w wielu stolicach europejskich. Biuro MJZ i urban think- tank LURE od lat działając wspólnie nad researchem oraz jego implementacją, chcą by miasta były rewitalizowane w duchu zrównoważonego rozwoju.

program wydarzenia

11:00 Nowa kolekcja Silestone Sunlit Days – połączenie trendów i zrównoważonej produkcji – Cosentino
Projektowanie i realizacja dachów zielonych w systemach ZIDA – ZIDA
Zielone innowacje w architekturze i urbanistyce Maciej Jakub Zawadzki, MJZ
12:30 Zakończenie webinarium

partnerzy wydarzenia

patroni medialni